Неділя, 25.02.2018, 21:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Різне [1]
Курсові роботи [6]
Олімпіади [5]
З досвіду [4]
Навчальні предмети [34]
Інформатика [1]
Робота з педагогічними кадрами [0]
Школа молодого вчителя [3]
Школа педагогічної майстерності [4]
Позакласна робота [2]
Науково-методична проблема школи [3]
Інтелект України [5]
10 клас [0]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Методика » Навчальні предмети

Урок. Трудове право (І частина)

ТРУДОВЕ ПРАВО

Трудові правовідносини - це відносини, які формуються між працівником і власником чи його уповноваженим і базуються на змісті трудового договору.
Основний нормативний акт трудового права - Кодекс законів про працю (КЗпП) був прийнятий 10.12.1971 р, набрав чинності в 1972 р. Він складається з 18 глав, які об’єднують 265 статей. 
Умови й порядок прийняття на роботу. Контракт
Пудова дієздатність настає з 14-річного віку. У виняткових випадках, за попередньою згодою одного з батьків в у повий договір може бути укладений з неповнолітнім, якому виповнилося 14 років.
Трудовий договір - угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену дією угодою, з дотриманням внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи.
Зміст трудового договору - права і обов'язки сторін. Працівник і власник (уповноважений ним орган) укладають угоду, в якій обумовлюється зміст (умови) договору.
Умови договору:
а) безпосередні (визначаються сторонами). їх поділяють на:
• необхідні - умови, без досягнення домовленості по яких до говір не буде укладений (місце роботи, спеціальність, кваліфікація, посада та розмір заробітної плати);
• додаткові - такі умови, як випробування при прийняті і на роботу, сумісництво професій, соціально-побутові (житло, дитячий садок, організація громадського харчування та інші).
б) похідні - умови, що передбачені у законодавстві (охорона пряні,
Види трудового договору:
•    безстроковий - укладається на невизначений строк;
•    визначений строк - встановлюється за погодженням сторін.
•    такий, що укладається на час виконання певної робот 
Трудовий договір укладається в усній і в письмовій формі.
При укладенні трудового договору вимагаються документи:
•    паспорт;
•    документ, що засвідчує рівень освіти; 
•    документ, що засвідчує стан здоров’я; 
•    трудова книжка.
При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено законодавством.
Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я.
Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Якщо наказ не був виданий, але особа фактично приступила до роботи, то трудовий договір вважається укладеним.
При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Загальний строк випробування не може перевищувати 3-х місяців, а для робітників - 1 місяць. Якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку можуть розірвати трудовий договір.
Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу:
•    осіб, які не досягли 18 років;
•    молодих робітників після закінчення професійних, навчально- виховних закладів;
•    молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
•    осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
•    інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.
Можна також укласти контракт – угоду двох сторін.
Контракт набирає чинності з моменту його підписання сторонами і може бути змінений тільки за згодою сторін. Контракт оформляється у 2-х примірниках, що мають однакову юридичну силу, і зберігається у кожної із сторін контракту.
Контракт може бути укладений на строк до 5-ти років (але не менше 1 року). Конкретний строк контракту визначається угодою сторін. За 2 місяці до закінчення строку чинності контракту ж угодою сторін він може бути продовжений або укладений на новий строк.
Умови контракту не можуть погіршувати становище працівника, якого приймають (наймають) на роботу, порівняно з умовами, передбаченими чинним законодавством, угодами і колективним договором.
Контракт повинен передбачати зобов’язання роботодавця компенсації моральної та матеріальної шкоди, заподіяної працівникові у разі дострокового розірвання контракту: працівником - з причин невиконання чи неналежного виконання роботодавцем зобов’язань, передбачених контрактом; роботодавцем - з підстав, не передбачених чинним законодавством.
Працівник повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не має права передоручати її виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Категорія: Навчальні предмети | Додав: wolfstar (28.02.2017)
Переглядів: 206 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 0
avatar
Набір учнів
Батьківськй концер
.
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19