Середа, 14.11.2018, 15:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Рубчук Василь Петрович
РУБЧУК
Василь Петрович

Василь Петрович народився 26 лютого 1935 року в селі Черемошна Верховинського району Івано-Франківської області в сім’ї селян. Навесні 1944 року поступив у перший клас Черемошнянської семирічки, яку закінчив у 1950 році. Цього ж року пішов працювати старшим піонервожатим місцевої школи. Наступного, 1951 року, поступив в Калузьке ремісниче училище №4, яке закінчив у 1953 році. Одержавши спеціальність апаратник хімічного виробництва, був скерований Міністерством трудових резервів на роботу в Одеський суперфосфатний завод. Тут працював начальником зміни в цеху шир потребу, цеху грануляції по виробництву прального порошку "Фосфор”. Одночасно із закінченням ремісничого училища одержав і середню освіту.

Але мрія про здобуття вищої освіти не покидала його. У 1955 році поступив на навчання до Чернівецького державного університету на історичний факультет, який закінчив у 1960 році і був скерований у восьмирічну школу рідного села Черемошна. Попрацювавши два роки, тут же був призначений директором школи.

У зв’язку із сімейними обставинами, переїжджає в місто Дрогобич у 1976 році, де працює один рік у восьмирічній школі №9, а наступного, 1977 року, його переводять заступником директора з виховної роботи в середню школу №1 імені Івана Франка.

Відповідаючи за виховну роботу, дуже багато зробив у справі національного відродження після проголошення Незалежної Української держави.

Однією з перших середня школа №1 відкрила недільну школу по катехизації учнів, в якій викладали студенти Дрогобицької семінарії. Саме тут була розроблена концепція по національному вихованню, яка лягла в основу загальноміської. Кожного року на Різдвяні та Великодні свята учні школи приймали своїх ровесників зі східних областей України, які знайомилися з традиціями українського народу, що були заборонені існуючою тоталітарною системою. В школі запанував дух української пісні, колядки, віншівки, вертепу, гаївок. Учні школи були учасниками загальноміських конкурсів вертепів, гаївок, виставок квітів, де отримували перші місця.

За його ініціативою у школі класні керівники та класоводи проводили родинні свята, конкурси української патріотичної пісні, вертепи, свята до дня св.Миколая, Стрітення, Благовіщення, Введення в храм Пресвятої Богородиці, Великоднього кошика, а також проводились цікаві і змістовні вечори відпочинку з учнями.

Він став фундатором та безпосереднім учасником оформлення та відкриття кімнати-музею Дрогобицької гімназії та кімнати народознавства. Велика пошукова робота в школі та в місті була проведена по підготовці Всесвітнього форуму гімназистів Дрогобицької гімназії, яка знаходилася в приміщенні нині діючої середньої школи №1.

Його учасниками стали колишні гімназисти з Америки, Австралії та з різних областей України.

Декілька разів проводилися свята школи з нагоди ювілейних дат. Як вчитель історії уроки проводив на високому ідейно-національному рівні, виховуючи учнів у дусі національної ідеї, любові до своєї Батьківщини.

За його працю атестаційна комісія присвоїла йому звання "спеціаліст вищої категорії”, був нагороджений у 1973 році грамотою Міністерства освіти УРСР, у 1996 році – грамотою Міністерства освіти України та медаллю "Ветеран праці”.

Зараз В.П.Рубчук на заслуженому відпочинку.

З розповіді В.П.Рубчука

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (15.08.2013)
Переглядів: 485
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19