Середа, 14.11.2018, 15:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Ніколаюк Ірина Іванівна

НІКОЛАЮК

Ірина Іванівна

У Волинській області в Камінь-Каширському районі и селі Сошично 29 вересня 1946 року засвітилося нова зіронька - народилася маленька донечка Іринка.

Батько, Іван Юхимович Харчук, українець за походженням, працював на польській залізниці. Він був єдиним українцем, якому вдалося почати там працювати, бо був грамотним - закінчив церковно-приходську школу і декілька класі» польської школи.

Мати, Марія Захарівна Гарбузюк, теж була українкою за національністю, але ніде не працювала і була селянкою. Іринка пам'ятає її доброю господинею.

У маленької Іринки був ще брат Григорій, який від неї був старшим на 16 років (народився у 1930 році). Пізніше він, після одруження, неодноразово допомагав батькам та Іринці - реально утримуючи дві сім'ї.

Під час II світової війни на фронт Іван Юхимович не потрапив, бо працював на залізниці і був звільнений від мобілізації. Однак пішов добровольцем в УПА (заарештований органами НКВС у 1946 році та засуджений на 10 років). Пізніше Марія Захарівна була вимушена переховуватись з дитиною, але в 1950 році була вивезена на Далекий Схід, Все майно було конфісковане. 

На новому місці в Хабаровському краї мама часто хворіла. Вони жили в поселенні лісозаготівлі, посеред тайги. У 7 років Іринка пішла в початкову школу (тому переїхали в інше село). З 4 по 11 клас училась в школах-інтернатах і лише на вихідні приїжджала до своєї родини. Ірина не входила ні в піонерську організацію, ні в комсомольську. Брала активну участь у самодіяльності та в житті інтернату. Через хворобу матері була вимушена і вчитись, і працювати. їй довірили ділити продукти і за це платили (ці гроші ішли на харчування та проживання в інтернаті).

У 1956 році звільнився батько, але ще довгих два роки йому забороняли приєднатися до своєї сім'ї. В 1958 році Ірина вперше побачила свого батька (вчилась у 6 класів

Цікава історія вийшла зі вступом у ВНЗ. Ірина Іванівна пробувала вступити в університет в Комсомольську-на-Амурі на історичний факультет. Поступила, місяць провчилась, відбула практику на сільськогосподарських роботах, а коли студенти повернулись на навчання, то дізнались, що історичний факультет перетворено на факультет російської філології. Пояснення цьому було просте: з 120 студентів 80 були дітьми репресованих батьків, і партія комуністів не могла допустити на найважливіший ідеологічний фронт роботи таких підозрілих юнаків та дівчат. Крім того, їм заборонили перевестися в інші ВНЗ.

У 1967 році Ірина Іванівна одружилась з Василем Петровичем Ніколаюком (пізніше відновлено на правильне Миколаюк), який теж був із репресованих з с.Велемче Волинської області. Через це V курс Ірина Іванівна, закінчувала уже в Таганрозі. Саме там отримала диплом про закінчення зі спеціальності російська філологія.

Перше місце праці було в м. Маріуполі. В перший рік Ірина Іванівна працювала в СШ №36, викладала українську мову в 6 і 9 класах та працювала на групі продовженого дня.

 

У 1974 році вони переїхали в м. Дрогобич, щоб бути ближче до рідної Волині. Спершу тут працювала в Дорожівській школі учителем російської мови та літератури, а потім заступником директора. Пізніше Ірина Іванівна працювала  директором Унятицької школи і заступником директора СШ №15 м.Дрогобича.

З 1980 року Ірина Іванівна почала працювати працювати в СШ №1 заступником директора з навчально-виховної роботи та вчителем зарубіжної літератури.

Має двох дочок - Галину (р.н. 1969) та Тетяну (р.н. 1972), які завершили навчання з СШ №1. Галина Василівна закінчила Дрогобицький державний педагогічний університет і тепер працює теж вчителем англійської мови в рідній школі. Тетяна Василівна після здобуття вищої освіти стала викладачем української мови в педагогічному університети М.Слов'янська (після одруження Полякова). Ірина Іванівна уже має і внука Дмитрика,  який представляє нову Генерацію українців в їх сім'ї.

За час роботи на педагогічній ниві нагороджена знаком «Відмінник народної освіти».

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (16.08.2013)
Переглядів: 655
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19