Середа, 14.11.2018, 16:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Мороз Йосип Миколайович

МОРОЗ

Йосип Миколайович

Мороз Йосип Микола­йо­вич народився 15 кві­тня 1933 року в с.Стеб­ник (тепер смт) тепе­ріш­ньої Львівсь­кої області в роди­­ні селя­нина-бідня­ка.

Батько, Микола Федорович Мороз, з початку своєї трудової діяльності працював робітником на Стеб­ни­ць­кому калій­ному заво­ді, а після звільнення з роботи в час економ­міч­ної кризи, яка охопила і панську Польщу в 1929 році, став займатись сільським госпо­дар­ст­вом. Він помер у 1945 році через хворобу.

Мати померла у 1964 році.

У нього братів не було, але було три сестри - старша сестра Антоніна в 1939-1941 роках була уже комсомолкою. Пізніше вони жили в Трускавці, Стебнику та Бориславі.

У 1939 році, після встановлення радянської влади на західних областях України, Йосип Мороз вступив до першого класу Стебницької середньої школи і закінчив десятий клас даної школи у 1950 році (Після визволення від фашистів вступив у 5-ий клас). Вивчав у школі німецьку мову, яку знав досить добре і міг читати та перекладати з словником. Вивчив також російську мову, якою володів вільно.

В роки фашистської окупації проживав з батьками у Стебнику.

У 1955 році (з 22 жовтня) був призваний на військову службу в ряди Радянської Армії, де перебував до 27 липня 1958 року. Служив в артилерійських військах у званні рядового.

Після демобілізації у 1958 році одружився з Емілією Василівною і почав працювати вчителем історії та географії Турківської СШ Львівської області (з 25 серпня – в особовій картці помилково вказано, що з 1955 року), де вже працювала раніше його молода дружина. В цій школі він пробув до 8 серпня 1961 року.

У серпні 1961 року звільнений з посади вчителя Турківської СШ у зв’язку з сімейними обставинами та прийнятий на роботу в Бориславську школу-інтернат на посаду вихователя 8 класу (Почав працювати з 24 серпня 1961 року). З цієї посади був переведений 1 вересня 1964 року на посаду вчителя історії та географії Бориславської школи-інтернату (Тут працював до 9 червня 1969 року). Разом з тим був головою лекторської групи товариства "Знання”. У 1968 році його обрали керівником секції вчителів географії шкіл м.Борислава.

У 1969 році за власним бажанням перевівся в Дрогобицьку СШ №1 вчителем історії та географії, в якій працював до смерті. 12 травня 1969 року почав роботу в СШ №1 (Наказ №219 Дрогобицького МВНО від 12.05.1969 року – в наказі вказано час початку роботи з 1 квітня). Сім’я Морозів проживала на вулиці Осипенка, буд.№5. З 1953 по 1955 рік перебував членом ВЛКСМ, навіть був секретарем первинної комсомольської організації. Членом КПРС не був. Неодноразово Йосип Миколайович проходив атестацію як педагогічний працівник. Кожний раз атестація підтверджувала його великий педагогічний хист та науковий багаж знань як з історії так і географії. Його учні неодноразово займали призові місця на шкільних та міських олімпіадах. У 1981 році нагороджений грамотою облвно. У 1997 році знову був представлений до нагородження грамотою облвно (Тоді уже мав 45 років педагогічного стажу).

Окрему подяку Йосип Миколайович заслуговує за свою пошукову роботу з історії Дрогобицької гімназії та СШ №1, яку він проводив з іншими вчителями історії – Лепак Ольгою Василівною та Кочиндик Мирославою Ярославівною. Завдяки їхній роботі вдалося по крихтах зібрати дані про історію нашого навчального закладу – найстарішого не тільки в Дрогобичі, але й Дрогобицькому районі.

Йосип Миколайович викладав також і в Дрогобицькому ДПІ (тепер ДДПУ).

У серпні 1999 року Йосипа Миколайовича не стало.

Спілкуючись з Йосипом Миколайовичем, можна було відчути впевненість цього вчителя, спокій, професіоналізм та знання своєї справи. Він ніколи не підвищував тону і завжди намагався пояснити свою думку, довести почату справу до гідного кінця. Його колеги та учні з великою вдячністю згадують про нього і висловлюють великий сум з приводу того, що він так рано пішов з життя.

Вірним супутником Й.М.Мороза у житті була його дружина – Мороз Емілія Василівна (1933 року народження), яка довгий час працювала вчителем фізики в НСШ №10. На жаль, вона сьогодні також уже померла.

Старший син, Роман, 1959 року народження, вчився в СШ №5, а пізніше у Дрогобицькому нафтовому технікумі.

Молодший, Любомир, 1965 року народження, - вчився у СШ №1, закінчив медінститут і тепер працює лікарем-стоматологом у дрогобицькому стоматологічному центрі "Рома”.

Разом з ними доживала віку мати дружини – Романяк Марія Дмитрівна.

 

На основі матеріалів особової справи та особистих спогадів

Вчитель історії В.Я.Кундис

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (16.08.2013)
Переглядів: 494
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19