Середа, 14.11.2018, 16:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Мельник Марія Іванівна
МЕЛЬНИК
Марія Іванівна

У мальовничій місцевості розкинулось село Рожубовичі на Львівщині (колишня Дрогобицька область). На той бік гора – під назвою "Золота”, по цей бік – велика ріка. З давніх-давен несе свої стрімкі води ріка Вігор.

15 березня 1937 року народилася у сім’ї Литвинів (Марії та Івана) дочка Марійка. Росла цікавою, допитливою, любила рідну природу.

Дитячі та юнацькі роки проходили в с.Поповичі в пізнанні та навчанні. Зміцнювала здоров’я, займалась плаванням, лижами, бігом, гартувала волю 9-кілометровими переходами в різні пори року при всякій погоді до Гусакова, де закінчила з медаллю середню школу.

В 1955 році поступила на стаціонарне навчання, а в 1960 році закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка. Роки навчання присвячені опануванню науками, розширенню світогляду, ознайомленню з історією красеня – Львова, заводами та хімічними підприємствами свого міста, Запоріжжя, Києва, Одеси та Закарпаття. Студенткою, разом з одногрупниками, збирала врожай на півдні України.

У 1960 році одружується з вчителем фізики Мельником Василем Михайловичем. Переїжджає працювати вчителем хімії в Роздольську середню школу, а з 1961 року - у м. Дрогобич.

Працює в середній школі робітничої молоді (класи майстрів), педінституті (фізичний факультет), а з 1966 року - в середній школі №1 ім. Івана Франка.

Чоловік її закінчує стаціонарно аспірантуру в м. Ленінграді, захищає дисертацію, працює деканом на загально-технічного факультету Львівського політехнічного інституту.

Помер 11 лютого 1993 року.

14 квітня 1961 року у сім’ї Мельників народилась дочка Галина. Навчалась в середній школі №1, яку закінчила з золотою медаллю, згодом - лікувальний факультет Львівського медичного інституту з червоним дипломом (відділ хірургії), ординатуру і в даний час працює у Львівському обласному онкодиспансері.

Наполеглива, сумлінна праця на педагогічній ниві приносить свої результати. Багато учнів – випускників обирають майбутню професію, пов’язану з хімією, медициною, ветеринарією, де потрібні знання хімії. Таких більше півтисячі.

Учні школи постійні учасники міських, шкільних та обласних олімпіад. Неодноразово нагороджувались грамотами за результатами робіт.

Хімкабінет школи обладнаний всім необхідним для проведення уроку. Наявна своя бібліотека, діатека, фільмотека. Забезпечено повністю кабінет посудом, хімреактивами.

З 1968 навчала учнів школи в класах з поглибленим вивченням хімії на базі лабораторії Дрогобицького загальнотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту.

Старанність та плідна праця вчительки відзначалась грамотами міськвно, облвно, Міністерства освіти України, медалями "За сумлінну працю”, значком "Відмінник народної освіти України”, значком "Відмінник освіти СРСР”.

Державною атестаційною комісією присвоєно їй звання "Вчитель-методист” і вищу категорію.

Вчителька вчить молодих, багато років керує міським методичним об’єднанням вчителів хімії і постійно сама навчається на різних курсах підвищення кваліфікації. Бере участь в обласних олімпіадах як член журі, конкурсі на звання "Вчитель року”.

Багато читає художньої літератури, наукової, методичної та періодичної преси. Має зібрану велику власну бібліотеку. Любить людей. Сама намагається бути з людьми доброю, чуйною, щирою, доброзичливою, як з колегами по праці, так і з учнями, яких навчає.

У 2002 році, на час написання даної біографії, продовжує плідну працю по навчанню молодих українців в середній школі №1 ім. Івана Франка.

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (15.08.2013)
Переглядів: 856
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19