Неділя, 22.04.2018, 10:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [49]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Мацюпа Михайло Григорович
МАЦЮПА
Михайло Григорович

Його батько, Григорій Мацюпа (1884-1968), був хорунжим УГА. Він працював листоношею, поштовим урядовцем у Дрогобичі. Мати, Ангелина Логин, походила з недалекого від Дрогобича села Унятичі. Михайло мав братів – Олексу та Осипа, та сестру – Євстахію. Батьки намагалися дати дітям добру освіту і відправили їх на навчання до місцевої гімназії. Сам Михайло навчався в гімназії у 1934-1935 рр.

Землю під будівлю гімназії подарували Олександр Журавчак та Йосип Ковальський. На жаль, в пам’яті залишились лише 1934-1935 роки навчання в гімназії, бо серед моїх братів і сестер, що навчались в ній нікого в живих уже не залишилось.

’ятаю, свою шкільну форму: гранатовий колір піджака та штанів, білий колір сорочки, галстук. У нашій гімназії діяв хор "Боян”.

У наш навчальний заклад приходили отці Подоляк та Сапрун, що навчали нас катехизму.

Багато заходів організовували товариства "Просвіта” та "Сокіл”. Тодішнє подвір’я школи було більше (не було котельні та подвір’’яталося, що ставили осику із здертою корою (вона ставала дуже слизькою) і необхідно було вилізти на її вершок, де висіли призи – цінні речі (цукерки, взуття, гроші та інше).

У 1938 році група з 10 чоловік Дрогобича рушили на Закарпатську Січ, серед них був і я. Лише один Пінчук не зміг дойти, бо був убитий на кордоні поляками.

На мене велике враження справило те, що я побачив влітку 1941 року, коли на подвір’ї дрогобицької тюрми НКВС (тепер корпус фізико-математичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету) відкопували жертви радянського режиму після втечі комуністів від фашистських військ. Штабелі трупів по-звірячому закатованих людей, розпач і лемент Дрогобича та жителів околиць, які розшукували серед мертвих своїх родичів. Це наповнило мою душу ненавистю до сталінських нелюдів.

Помер.

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (16.08.2013)
Переглядів: 456
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Набір учнів
Батьківськй концер
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19