Середа, 14.11.2018, 15:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Курчик Марія Андріївна

КУРЧИК

Марія Андріївна

Часто ми чуємо запитання: чи за покликанням ти обрав свою професію? Я переконана, що за покликанням серця і розуму пішла шляхом  педагогічної ниви. Почався цей шлях з підгірського села і привів до Самбірського педучилища. Ще студенткою я провела свій перший урок. Ніколи його не забуду. Це був урок географії. А потім Стрілківська середня школа.

В одному з класів хлопчина-переросток, затятий другорічник. Він був лише на пару років молодший від своєї вчительки. Пам’ятаю був урок по роботі з деревом. А я у цій справі – не фахівець. Аж розгубилася. Коли підходить мій Микола і каже: "Давайте я покажу, як гемблювати.” "Будь ласка, покажи всьому класові.” Я відчула, в душі цього хлопчини щось зрушилось, що я чимось вплинула на нього, викликала в дитячій душі зацікавлення до навчання, прихильність до вчителя. Микола швидко змінювався й успішно закінчив школу. Це була моя перша перемога.

З часом я стала вчителькою початкових класів Дрогобицької середньої школи № 1. Працювала і вчилася заочно в педагогічному інституті, здобувала вищу освіту.

А потім було всього. І радощів, і прикрощів. Радість додавала сил, від неї виростали крила, долати прикрощі допомагала любов до дітей, до своєї школи. Я дуже любила свою школу, люблю її і тепер, хоча давно в ній не працюю. Завжди раділа, коли школа була першою у всіх відношеннях. Мені дуже подобається порядок і чіткий ритм роботи, вимогливість, працьовитість, обов’язковість.

Ось такий порядок я відчула у нашій школі, де пропрацювала понад 30 років, весь час вчителем молодших класів. Моїх школяриків було так багато, що навіть парт у класі бракувало. Було прийнято набирати в перші класи по 42-45 учнів. Навчити таку масу дітей читати, писати, лічити, думати, працювати творчо в першому класі було досить важко, але цікаво. Дитина приходила в школу зовсім не підготовленою. І всю інформацію отримувала від вчителя в школі.

В 1977 р. педагоги міста обрали мене делегатом з’їзду вчителів України, який проходив у Києві. Ця подія залишила в моєму житті незабутнє враження.

З роки праці в школі, пригадую, особливо після того, як мені присвоїли звання "Заслужений вчитель України” по декілька разів на тиждень були гості на уроках: це вчителі сільських і міських шкіл, викладачі інституту, директори шкіл міста й області, працівники райвно, облвно. Часто без попередження. До цього можна додати часті наради, збори, засідання, педради, надмірні постійні доручення забирали час, сили, здоров’я –

Ми працювали в жорстокій авторитарній системі, зараз все змінилося. Працюємо, вчимо, виховуємо гідних майбутніх громадян самостійної незалежної України.

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (15.08.2013)
Переглядів: 544
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19