Середа, 14.11.2018, 15:16
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Коцан Ірина Іванівна

КОЦАН

Ірина Іванівна

З 1950 р., після закінчення середньої школи, працювала вчителем початкових класів у селі Погірці Самбірського району.

У 1951-55 рр. навчалась у Дрогобицькому педінституті. Після закінчення працювала вчителем у Грімнівській середній школі Городоцького району. З 1960 року вчителювала у середній школі №1 ім.І.Франка м.Дрогобича. Крім викладання української мови та літератури, як і кожен вчитель, виконувала різні доручення: керівник методоб’єднання вчителів української мови та літератури, секретар педагогічної ради школи, вела гурток любителів рідного слова, керівник секції юних франкознавців, відповідала за організацію літературних вечорів і ранків, була класним керівником. Разом з учнями проводили екскурсії, відвідали місця, зв’язані з життям та діяльністю І.Франка, ходили стежками Каменяра (Дрогобич, Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Тернопіль, Турка, Славськ, Сколе, Белелуя, Снятин, Криворівня, Ясениця Сільна, Нагуєвичі). Зібраний матеріал оформили в кабінеті, який назвали кімнатою Івана Франка. У зв’язку із вказівкою керівництва цю кімнату було ліквідовано, а в цьому класі ми оформили кабінет української мови та літератури. У 1989 році було поновлено кімнату Івана Франка в кабінеті української літератури, в оформленні якого брали активну участь учні і вчителька Сокольник Олександра Омелянівна.

Особливо запам’яталися літературні вечори до ювілейних дат письменників Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олександра Довженка.

 

Такі види позакласної роботи розширяли кругозір учнів, давали можливість виявити таланти, привчали не боятися виступів на аудиторію. Не було байдужих серед учнів, усі брали активну участь в межах своїх здібностей.

Чи любили мене учні як учителя? Не знаю. Я їх усіх любила, раділа за них, за їхні успіхи, переживала, коли щось не вдавалося, і ніколи, ніколи їх не забуду.

Жаль тільки, що школа, педагогічний колектив, не часто нас, колишніх вчителів, згадує.

Після виходу на пенсію з середньої школи №1 працювала три роки викладачем української мови та літератури в Дрогобицькій гімназії.

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (14.08.2013)
Переглядів: 501
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19