Середа, 14.11.2018, 15:46
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Дівчур Степан Петрович

ДІВЧУР

Степан Петрович

Працює в нашій рідній школі скромний вчитель трудової праці, людина не слова, а діла. Звати його Степан Петрович Дівчур.

Народився Степан Петрович 3 січня 1945 року в смт.Підбуж (тоді Підбузький район, Дрогобицької області) в сімї Петра Васильовича та Катерини Петрівни. Мав ще трьох братів – Ярослава, Мирослава, Стаха.

Батько – Петро Васильович Дівчур, за професією швець, був інвалідом ІІ групи, ветераном Великої Вітчизняної війни. За подвиги нагороджений двома орденами слави.

Мама – Катерина Петрівна Дівчур, робітниця.

За час навчання у школі запам’яталась смерть Йосипа Сталіна, керівника СРСР та Всесоюзної комуністичної партії, 5 березня 1953 року.

У 1963 році Степан Петрович закінчує навчання в школі та поступає в Бродівське педагогічне училище, де навчається на факультеті вчителів праці. В училищі вчився 3 роки і продовжує займатися як моделюванням, так і туризмом. З’являються і нові заняття – штанга, бокс (однак бокс не сподобався своєю жорстокістю).

У 1966 році був направлений в Підбуську середню школу вчителем праці і креслення. Проробивши в рідній школі 7 років, він був переведений у 1971 році в Дрогобицьку середню школу, де і тепер продовжує плідну працю.

В СШ №1 працював при директорах Б.Г.Русавському, М.Г.Ковалишину, В.В.Крайчику і О.В.Лужецькій.

В школі Степан Петрович знайшов багато друзів, які допомогли знайти своє місце, - Й.М.Мороз, Р.Й.Бурий, М.Ю. Гаврилик, Ю.М.Конколь.

Р.Й.Бурий був вчителем фізкультури, дуже активний та здібний вчитель. Організовував дітей та вчителів на різні змагання. При ньому школа жила спортом – заливалась водою взимку хокейна площадка, організовувались змагання на лижах. З ним команди вчителів займали перші місця на змаганнях серед вчителів міста. На жаль, попав в аварію та помер в молодому віці. Школа понесла дуже важку втрату.

М.Ю.Гаврилик був ще одним вчителем фізкультури. Земляк Степана Петровича "через гору” – народився у селі Ясениця Сільна. Для вчителів організовував групу здоров’я. Також багато брав участь в організації змагань та туристичних походів. Надійний товариш. Після здобуття Україною незалежності та початок економічної розрухи в Україні був змушений припинити роботу в СШ №1 та перейти на роботу в школу в рідному селі.

– організовували робітничі бригади та проводили практику учнів. Ніколи між ними не було суперечок.

За радянських часів працювати було важко, бо було багато перевірок, проводились політзаняття, тиск з боку дирекції. Особливою вимогливістю відзначалась Таїса Макарівна Філіпська.

За роки роботи вивчив багатьох учнів і, з гордістю можна сказати, що багато з них стали робітниками, інженерами та конструкторами завдяки старанням Степана Петровича.

За плідну працю нагороджений грамотами та подяками адміністрації.

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (16.08.2013)
Переглядів: 609
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19