Середа, 14.11.2018, 14:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
історія закладу [50]
Історія класів [0]
історія України [3]
Пошук
МОН України
НУШ
Відділ освіти
Інтелект України
Головна » Статті » Історія » історія закладу

Черхавський Роман Васильович

ЧЕРХАВСЬКИЙ
Роман Васильович

Наше знайомство з Романом Васильовичем Черхавським почалось заочно по телефону, коли йому було запропоновано взяти участь в оновленні експозиції музею школи №1. Громовим голосом у телефонній трубці прозвучало: „Нема проблем. Потрібні матеріали для музею будуть. Тільки ж де ви 9 років були?». Так я дізналась, що п. Черхавський уже майже десяток років перебуває на заслуженому відпочинку. Тоді ж ми домовились про зустріч у школі.

І ось через декілька тижнів Роман Васильович завітав у стіни тієї школи, якій віддав 27 років свого життя. Хоча вже протягом довгого часу був причетний до навчального процесу, безперечно, гостем у нашій школі він не буде ніколи. Тут кожен вчитель – повноправний господар великого дому, незалежно, чи зараз ця людина працює, чи працювала раніше.

Роман Васильович виявився дуже цікавим співбесідником. Година розмови пролетіла непомітно. Адже доля цієї людини пов’язана з СШ №1 ще з 1940 року, коли він вступив у І клас. Ми почули про долю школи у час Великої Вітчизняної війни, коли тут фашистами було організовано військовий госпіталь. Стогін та передсмертний крик не одного пораненого залишилися під склепінням цього приміщення. А ще вчитель розповів про страшний колодязь біля кабінетів трудового навчання, куди хірурги вкидали ампутовані руки та ноги нещасних поранених.

У 1949 році Роман Черхавський вступив у ремісниче училище.

1952-1955 рр. – служба в армії на території Прибалтики у винищувальних військах. Був командиром взводу. Восени 1955 р. – демобілізація.

З 1956 року – майстер трудового навчання у школі ФЗО дитячої трудколонії №1 м. Дрогобича. Після реформування колонії і організації на цьому місці тюрми Роман Васильович звільняється з роботи. Вступає у вечірню школу, закінчує 10-ий клас. І в 1969 році він переведений з автоколони 2208, де працював токарем, у СШ №1 на посаду вчителя трудового навчання. Вступає на вечірнє відділення механічного технікуму, закінчує через 3 роки і отримує диплом техніка-технолога.

Отже, з 1969 року Роман Васильович – вчитель трудового навчання. Витяги з його характеристики, складеної тодішнім директором школи: „здібний фахівець трудового навчання і виховання учнів», „впевнено володіє методикою викладання», „абсолютна більшість вихованців Романа Васильовича одержує хороші трудові навики».

А звідси – і результати. Неодноразово учні вчителя Черхавського займали призові місця на міських і обласних олімпіадах з трудового навчання.

Окремою темою розмови була громадська робота Романа Васильовича. Довгий час він був громадським інспектором по техніці безпеки у школі, громадським вихователем по роботі з учнями, схильними до правопорушень, громадським автоінспектором при Дрогобицькій міській ДАІ, членом ради товариства автолюбителів, нештатним автоінспектором школи і міста. Роман Васильович Черхавський завжди дбав, аби учні вивчали правила дорожнього руху і дотримувались їх. Із цією метою організовував школи юних інспекторів руху, а згодом самі ж діти разом з учителями у відповідних формах чергували на вулицях біля світлофорів, зберігаючи порядок на дорозі.

А що вже говорити про чисто людські риси характеру п. Черхавського! Жодне свято, організація кожного заходу не проходили без участі цього вчителя. Він був постійним учасником Всесоюзних фестивалів КІДу. На території СШ №1 пройшло декілька таких фестивалів.

Це була цікава робота, хоча вимагала (як, зрештою, і зараз) значних затрат зусиль та енергії.

Під час нашої бесіди до нас підходило багато вчителів  і старшого, і молодшого покоління. Для когось це був колега по роботі – шанований і любимий всіма, а для декого

 

З роси і води Вам, Учителю! Нехай незгасний оптимізм постійно супроводжує Вас на життєвій дорозі.

 

Березень 2002 р.        Записала Фаринович Світлана

ПРИМІТКА. Черхавський Р.В., після важкої хвороби, помер.

Категорія: історія закладу | Додав: wolfstar (14.08.2013)
Переглядів: 466
Всього коментарів: 0
avatar
Навчальні предмети
Концерт 2018
Профорієнтація ДЗС
PISA
Copyright MyCorp © 2018 - м.Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд. №19